Szkolenia dla kosmetologów

Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych.
W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Cel szkolenia:
W ramach szkolenia kosmetolog nabywa umiejętności teoretyczne oraz praktyczne zastosowania lipolizy.

Program szkolenia:
Szkolenie kładzie nacisk na indywidualna pracę kosmetologa z trenerem. Szkolenie skupia się na praktyce (90% czasu szkolenia). Podczas szkolenia pracujemy z igłą i kaniulą.

Okolice zabiegowe:
podbródek, okolica brzucha

Ilość modelek:
2-3 dla kursanta

Kwas hialuronowy pozwala na modelowanie, wypełnianie i powiększanie ust. Ten nieinwazyjny zabieg pomaga poprawić kształt ust i uzyskać efekt symetrii. Korekta rozmiaru warg to nie jedyny skutek zabiegu – aplikacja usieciowanego kwasu hialuronowego wpływa na nawilżenie skóry i skutkuje uwydatnieniu jej sprężystości i zdrowego wyglądu.
Szkolenie z powiększania ust przygotowuje do samodzielnego wykonania zabiegu kilkoma metodami w tym metodą na płasko. Podczas zabiegu omawiamy zaawansowane techniki modelowania ust, rodzaje preparatów, metody korekcji i wiele więcej. Nasze szkolenie powiększania ust kierujemy dla początkujących i średniozaawansowanych kosmetologów.

Cel szkolenia:
W ramach szkolenia kosmetolog zdobywa wiedzę oraz umiejętności praktyczne w doborze odpowiedniego preparatu, dopasowaniu metody oraz samodzielnego przeprowadzenia zabiegu powiększania i modelowania ust.

Program szkolenia:
Szkolenie kładzie nacisk na indywidualna pracę kosmetologa z trenerem. Szkolenie skupia się na praktyce ( 90% czasu szkolenia). Podczas szkolenia omawiamy preparaty kwasu hialuronowego, anatomię twarzy oraz miejsca niebezpieczne.

Okolice zabiegowe:
usta

Ilość modelek:
3-4 modelki dla kursanta

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Na czym polega? Zabieg jest zastrzykiem substancji odżywczych dla skóry. Doceni go skóra sucha, odwodniona, z przebarwieniami lub trądzikiem. Zabieg odbywa się poprzez wstrzyknięcie substancji bezpośrednio w miejsca, które najbardziej potrzebują odżywienia. Efekt odżywienia i regeneracji jest bardzo szybki dzięki działaniu odpowiednio dobranych składników aktywnych.

Cel szkolenia:
W ramach szkolenia kosmetolog zdobywa wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Poznaje anatomię twarzy i uczy się doboru odpowiedniego preparatu do potrzeb skóry. ​

Program szkolenia:
Szkolenie kładzie nacisk na indywidualna pracę kosmetologa z trenerem. Szkolenie skupia się na praktyce ( 90% czasu szkolenia). Podczas szkolenia omawiamy preparaty, anatomię twarzy, miejsca niebezpieczne oraz uczymy się miejscowej iniekcji.

Okolice zabiegowe:
czoło, gładzizna, okolica skroniowa, okolica oka, środkowe piętro twarzy, dolne piętro twarzy, szyja, dekolt.

Ilość modelek:
2-3 modelki dla kursanta

Peelingi chemiczne są najpopularniejszą grupą wśród zabiegów medycyny estetycznej. U ich podstaw leży zastosowanie środków chemicznych, które nałożone na powierzchnię skóry powodują złuszczanie a następnie regenerację naskórka i skóry właściwej. Większość peelingów chemicznych opiera się na złuszczaniu naskórka za pomocą odpowiednio dobranych stężeń kwasów, użycie w trakcie zabiegu dodatkowych substancji chemicznych pozwala na uzyskanie różnych efektów poprawiających wygląd skóry, np. jej rozświetlenie, usunięcie przebarwień czy ograniczenie łojotoku.

Cel szkolenia:
W ramach szkolenia kosmetolog zdobywa wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Poznaje różne rodzaje kwasów, uczy się doboru odpowiedniego peelingu dla pacjenta czy postępowania pozabiegowego.

Program szkolenia:
Szkolenie kładzie nacisk na indywidualną pracę kosmetologa z trenerem. Podczas 5-godzinnego szkolenia omawiamy rodzaje kwasów, pracujemy na kwasach- migdałowym, glikolowym, pirogronowym, TCA oraz salicylowym. Poznajemy zalecenia pozabiegowe oraz powikłania i postępowanie pozabiegowe.​
​​
Okolice zabiegowe:
Twarz, szyja, dekolt

Ilość modelek:
2-3 dla kursanta